Kombination av globalt och lokalt för att
du ska lyckas med din marknadsföring



BOKA MÖTE

Vi arbetar långsiktigt och hjälper ditt företag eller organisation att lyckas med ert marknadsarbete genom vårt unika koncept att kombinera experter från hela världen med våra egna kunniga lokala digitala marknadsstrateger. Vi på Contitude jobbar långsiktigt med dig som kund i en abonnemangsform som är tydlig, kostnadseffektiv och resurseffektivt.

Med andra ord - vi jobbar med mätbar marknadsföring som ger resultat.

Analysis & strategy-1

Analys & Strategi

Med en tydlig marknadsstrategi kring vad som ska göras, varför det ska göras och hur, ökar sannolikheten att rätt marknadsaktiviteter genomförs och att aktiviteterna ger ROI.

Marketing Automatisation

Digital marknadsföring

Vi tror på digital marknadsföring som skapar tillväxt. Vi tror på data-drivna beslut och gillar automatiserade processer som genererar leads.

Evaluation & optimization

Optimering

Det går alltid att bli lite bättre. Vi mäter resultat av de aktiviteter vi genomför och vässar till så att framtida resultat är ännu bättre.

Ingen mall är tillräckligt bra för att passa alla företag. Därför har vi inte bara en lösning utan skräddarsyr en lösning som passar just för dig!

TA KONTAKT
left img

MaaS - Marketing as a Service

All expertis du behöver till din marknadsavdelning - hos en leverantör.

Vi är specialister på inbound marketing och hjälper dig med allt från SEO och SEM till content marketing och sociala medier. Vi på Contitude jobbar långsiktigt med dig som kund i en abonnemangsform - som är tydlig, kostnadseffektiv och resurseffektiv. Med andra ord - vi jobbar med mätbar marknadsföring som ger resultat.

Vad sägs om att diskutera vidare över en kopp kaffe?

Vi vill gärna höra om era ambitioner, mål och utmaningar inom digital marknadsföring – och framförallt ge tips på marknadsaktiviteter som passar just er!

Fyll i formuläret här bredvid så kontaktar vi dig för ett möte via video, telefon eller i våra trevliga lokaler på Sveavägen 155.

BOKA MÖTE

Vårt team

Asset 11profile
Marcus Andersson
Country Manager Sweden

+46 70 794 3037
marcus.andersson@contitude.com

fb dark   ln dark

Joachim-1
Joachim Leonthin
Project Manager

+47 407 84 850
joachim.leonthin@contitude.com

fb dark   ln dark

Skärmavbild 2020-07-27 kl. 09.16.36
Karoline Tandberg
Project Manager

+47 482 111 32

karoline.tandberg@contitude.com

fb dark   ln dark

Asset 8profile
Håkan Söderberg
CFO, Co-founder

+46 73 655 9088
hakan.soderberg@contitude.com

fb dark   ln dark

Asset 7profile
Philip Otter
Sales Manager Sweden

+46 70 007 9748
philip.otter@contitude.com

fb dark   ln dark

Asset 6profile
Erika Herbert
Digital Marketing Strategist

+46 70 719 8550
erika.herbert@contitude.com

fb dark   ln dark

Asset 5profile
Andreas Gulliksen
CEO/Co-founder

+47 907 911 31
andreas.gulliksen@contitude.com

fb dark   ln dark

Asset 4profile
Denise Lordin
Mammaledig - Digital Marketing Strategist

+46 70 735 8388
denise.lordin@contitude.com

fb dark   ln dark

 

fb dark   ln dark

Filip Bergstrom-1
Filip Bergström
Digital Marketing Strategist

+46 73 940 9485
filip.bergstrom@contitude.com

fb dark   ln dark

Petra Tegefeldt1
Petra Tegefeldt
Digital Marketing Strategist

+46 70 760 2536
petra.tegefeldt@contitude.com

fb dark   ln dark

Lobos1
Lobos
Mood Manager

 

fb dark   ln dark

hiring
Join Our
Team

Want to join our team?
Feel free to contact us.

fb dark   ln dark